Hrad Pernštejn
Historie nedobyté
pevnosti
Úvodní stránka » Akce muzea » Mixtum compositum

Mixtum compositum

Volné sdružení profesionálních výtvarníků při Unii výtvarných umělců České republiky

 

Půdní galerie

PRODLOUŽENO DO 13. ZÁŘÍ !!

červenec - srpen

 

 

Záznamy z vernisáže na stránkách České televize:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10122427178-udalosti-v-regionech-brno/313281381990701-udalosti-v-regionech/ 

(čas reportáže 19:30)

 

http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-brno/kultura/233286-bystricka-vystava-ukazuje-tapiserie-vytvorene-zaniklou-technikou/

 

Z našich ateliérů

Nová výstava v Galerii na půdě

Počínaje 28. červnem, kdy se v 17 hodin odpoledne koná slavnostní vernisáž, až do konce srpna uvítá Městské muzeum Bystřice nad Pernštejnem výstavu uměleckého sdružení Mixtum compositum z Brna.

Tento na první pohled trochu složitý název, který má ilustrovat mix stylů a výtvarných technik, sdružuje malířky, sochařky, textilní výtvarnice a umění keramiky. Celkem devět výtvarnic a jeden výtvarník představí v krásných prostorách v galerii na náměstí svou tvorbu. Především se bude jednat o velkoformátová textilní a jiná díla. Textilní tvorba je zastoupena především technologií artprotis, což je český technologický patent. Vytváření vlněných roun následně prošívaných speciálním strojem je už dnes bohužel unikát, protože provoz byl ukončen. Podobně skončila i technika artaig. Pokračuje ale tzv. aradecor, nebo tvorba goblénů.

Sdružení je aktivní od roku 1995, kdy bylo registrováno u Unie výtvarných umělců v Praze. Od té doby společenství vystavovalo v zahraničí a i tuzemsku a díla autorů jsou součástí veřejných prostor, ale i bytů, nebo společenských sálů. Květiny, abstrakce, příroda i figury … to vše je součástí tvorby sdružení Mixtum compositum.

Obrázek Alice Estefanyi, která je jednou z členek sdružení Mixtum compositum, s názvem „Veselý dům“, je zde pro vás jako pozvánka na výstavu. Přijďte se podívat na práce „Z našich ateliérů“ do Galerie na půdě Městského muzea.

Mixtum compositum je v Bystřici zastoupeno:

Alicí Estafanyi, Emílií Hostašovou, Evou Hudcovou, Danou Markovou, Libuší Obrdlíkovou, Jarmilou Petrovou, Ildou Pitrovou, Dagmar Sochorovou, Tomášem Vránou a Anen Žertovou.

 

 

Mixtum compositum