Hrad Pernštejn
Historie nedobyté
pevnosti
Úvodní stránka » Akce muzea » Bystřická muzejní noc

Bystřická muzejní noc

akce

Bystřická muzejní noc

Druhou květnovou neděli, tj. 13. 5. 2017, se Městské muzeum Bystřice nad Pernštejnem, Depozit – Muzeum veterán TATRA klubu Bystřice nad Pernštejnem a Centrum EDEN připojí již k tradiční celorepublikové akci - NOCI MUZEÍ.

Muzejní noc bude tentokrát zaměřena na 50. – 60. léta minulého století, a představí se ve své skutečné podobě s malou nadsázkou. Přesně tak, jak tomu odpovídá i název celé akce „Dohnat a předehnat… neztratit stopu“.

V Městském muzeu Bystřice nad Pernštejnem bude připravena výstava politických plakátů, kterou podkreslí dobová hudba. Dále bude připraven foto koutek a po 21. hodině promítání filmu Bílá paní.  Samozřejmostí je i občerstvení v průchodu Městského muzea, kde se bude prodávat grilovaná klobása nebo grilovaný kuřecí steak. Dále si budou moci návštěvníci zakoupit alko i nealko nápoje. Před muzeem připraví Muzeum veterán Tatra klubu přehlídku historických vozidel. V 19. hodin se návštěvníci mohou zúčastnit lampionového průvodu, který společně s historickými vozidly zamíří směrem k branám Centra Eden. To si pak připravilo promítání filmů ze soukromých archívů místních občanů, dále pak výstavu zemědělských plakátů a spartakiádní cvičení. I zde bude zajištěno občerstvení v podobě potravin a piva z vlastní produkce.

Každý účastník muzejní noci obdrží členský průkaz účastníka muzejní noci. Připravena jsou i razítka, která si mohou návštěvníci dát do svého průkazu.  První 50 účastníků muzejní noci, kteří nasbírají všechna 3 razítka a průkaz nasdílí na facebookový profil Městského muzea, obdrží zajímavé ceny.

Mezi Městským muzeem a Centrem EDEN bude až do půlnoci jezdit v pravidelných intervalech bezplatná kyvadlová doprava. Historický autobus, který zajišťuje Muzeum veterán Tatra klubu Bystřice nad Pernštejnem, bude vyjíždět z Masarykova náměstí vždy o půl, z točny u Centra EDEN vždy v celou hodinu. První spoj z města vyjede v 19.30, poslední od Centra EDEN ve 24.00.

Akce je vhodná i pro malé návštěvníky v doprovodů svých rodičů či prarodičů, pro které se tato akce stane neopakovatelným zážitkem. 

 Změna programu vyhrazena.